سینک ظرفشویی
سینک
خانه / سینک ظرفشویی گرانیتی / سینک ظرفشویی گرانیتی، خرید عالی یا فریب مالی؟!

سینک ظرفشویی گرانیتی، خرید عالی یا فریب مالی؟!

خرید سینک ظرفشویی گرانیتی و انتخاب آن یکی از دغدغه ها در خرید سینک ظرفشویی است. در اینجا قصد داریم به معرفی کامل این محصول بپردازیم و شما را با سینک ظرفشویی گرانیت بیشتر آشنا کنیم. و امیدواریم این اطلاعات در خرید و انتخاب سینک ظرفشویی مناسب به شما کمک کند. و دراین شرایط اقتصادی راهنمای شما باشد.

 

سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک گرانیتی از سنگ گرانیت یا ترکیب مواد پلیمری، رزین های اکریلیک و رنگ ساخته می شود. این ترکیب در محصولات و کارخانه های مختلف، متفاوت است . اما معمولا بین ۷۰ تا ۸۰ درصد آن از سنگ تشکیل شده است و ۲۰ تا ۳۰ درصد باقیمانده را نیز ماده رزین تکمیل می کند.

در زمانی که می خواهید خرید سینک گرانیتی را انجام دهید با تنوع رنگی این نوع از سینک ظرفشویی مواجه خواهید شد که شامل رنگ های مشکی، سفید، کرم، بژ و دودی می شوند. لکن مساله مهم اطلاع کامل از ویژگی های این نوع از سینک می باشد تا صرفا با جذابیت ظاهری دست به انتخاب نزده و از مزایا و معایب آن به طور کامل مطلع باشیم.

 

مزایای سینک ظرفشویی گرانیتی

 • همانطور که در بالا عنوان گردید سینک گرانیتی دارای تنوع رنگ در انتخاب می باشد که این تنوع رنگ یکی از مزیت های سینک ظرفشویی گرانیتی است که در مرحله اول قدرت انتخاب بیشتری به مصرف کننده نهایی می دهد.
 • این سینک ها همچون سینک های کوارتزی یا گرانیتی خالص، زیبایی خاصی دارند که در کنار عامل رنگ به مزیت های این محصول اضافه می کند.
 • علاوه بر زیبایی آنها که مشابه با سینک های گرانیتی است در مقابل مقاومت بیشتری از خود سینک های گرانیتی دارند.
 • سینک های گرانیتی معمولا آنتی باکتریال و کاملا بهداشتی هستند و امکان رشد قارچ و کپک در آنها وجود ندارد.
 • مقاومت بیشتر نسبت به سینک های شیشه ای و چینی از دیگر مزیت های سینک های گرانیتی است که در پارامتر دوام و ماندگاری محصول سینک قابل توجه می باشد.
 • و نکته ای که برای کدبانوی خانه بسیارمهم است تمیز کردن سینک گرانیت است که در اینجا این خبر خوب را نیز باید بدهیم که تمیز کردن این نوع سینک نیز بسیار راحت و سریع می باشد.

سینک ظرفشویی گرانیتی

معایب سینک ظرفشویی گرانیتی

 • یکی از معایبی که در سینک ظرفشویی گرانیتی باید مدنظر قرار گیرد سنگینی بیشتر این محصول نسبت به سایر مدل های سینک ظرفشویی است. که این سنگینی هم در زمان نصب مشکلات خاص خود را ایجاد می کند و هم در زمان حمل دقت ویژه ای را می طلبد.
 • قیمت بالاتر این نوع از سینک نیز عامل دومی است که در برخی موارد اهمیت خاص خود را داراست.
 • نکته دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد این است که پس از مدتی استفاده از سینک ظرفشویی گرانیتی، لکه های آب ناشی از سختی آب بر روی سینی و لگن سینک ظاهر می شود که خوشایند زیبایی آشپزخانه نیست. که البته این لکه ها قابل برطرف شدن هستند.
 • با توجه به اینکه جنس این نوع از سینک قابلیت ارتجاعی ندارد لذا ممکن است درصورت کمی بی دقتی به ظروف آشپزخانه آسیب برسد و درصورت افتادن ظرف بر روی آن احتمال شکستگی ظروف بسیار بیشتر است.
 • بعضا در تمیز کردن سینک های ظرفشویی از ابزار خشن و زبر همچون سیم ظرفشویی استفاده می شود که در مورد سینک گرانیتی این مورد را نیز باید متذکر شد که در صورتی که روی این سینک ها خراش بیفتد برای برطرف کردن آن باید از فردی حرفه ای کمک گرفت و رفع این مساله به سادگی پولیش کردن سینک های استیل نیست.
 • در برخی موارد عرق کردن زیر لگن سینک ظرفشویی گرانیتی نیز گزارش شده است که باتوجه به اینکه معمولا فضای زیر کابینت ظرفشویی بسته است و در صورت وقوع این پدیده رطوبت این فضا بالا می رود مسایل ناشی از این پدیده نیز باید مورد توجه قرار گیرد که بوگرفتن، زنگ زدگی یا تورم وسایل و ابزارها و اتصالات موجود دراین محل در اثر جذب آب نیز مساله دیگری میباشد.

سینک ظرفشویی گرانیتی

در پایان جهت خرید و تهیه هریک از محصولات سینک ظرفشویی می توانید با ما تماس بگیرید.

مدیرفروش و کارشناسان مجموعه سینک سنتر آماده راهنمایی و پاسخگویی به شما هستند.

آشپزخانه زیبا شایسته شماست.

مدیر فروش: محمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120634338
آدرس سایت: www.sinkhome.ir
پست الکترونیکی: info@sinkcenter.ir

مطلب پیشنهادی

خرید سینک گرانیتی ایرانی

خرید سینک گرانیتی ایرانی | کیفیت رقابتی

اگر به دنبال خرید سینک گرانیتی ایرانی و باکیفیت هستید همینجا بمانید و با نکاتی …