سینک ظرفشویی
سینک
خانه / خرید سینک ظرفشویی / قیمت سینک ظرفشویی / قیمت سینک ظرفشویی | نکات ضروری در خرید

قیمت سینک ظرفشویی | نکات ضروری در خرید

قیمت سینک ظرفشویی

قیمت سینک ظرفشویی از جمله ملاک های اصلی در انتخاب و خرید انواع سینک ظرفشویی به شمار می رود و داشتن پیش زمینه ذهنی از قیمت انواع سینک کمک می کند تا قبل از انجام خرید بخشی از فرآیند انتخاب صورت گرفته و در زمان خرید به زمان کمتری نیاز باشد. علاوه بر آن دانستن نکاتی چند در خرید خطاهای شناختی را کاهش داده و با افزایش دانش لازم برای خرید پشیمانی کمتری را به همراه خواهد داشت.

قیمت انواع سینک ظرفشویی

باتوجه به اینکه انواع مختلفی از سینک های ظرفشویی بر اساس مواد اولیه، فرآیند ساخت، داخلی یا خارجی بودن آنها و همچنین شرکت و برند تولیدکننده آنها وجود دارد کاملا بدیهی است که قیمت ها نیز در این طیف وسیع از تولید متفاوت باشد و داشتن اطلاع ضمنی از این تفاوت ها کمک می کند تا یک طبقه بندی معقول از آنها را در ذهن خود داشته باشیم.

 قیمت سینک ظرفشویی

قیمت انواع سینک براساس ماده اولیه

متریال یا ماده اولیه ای که در تولید محصول به کار می رود بخش قابل توجهی از هزینه تمام شده کالا را در بر می گیرد. و بر این اساس که این ماده اولیه تولید داخل باشد و یا اینکه وابسته به قیمت ارز و یا وارداتی است نتیجه ومحاسبات نیز متفاوت می گردد.

قیمت سینک استیل

ورق استیل ضدزنگ (Stainless Steel) یا استیل ۳۰۴ که در تولید سینک های استیل استفاده می شود به طور کامل وارداتی است و برهمین اساس بر مبنای ارزپایه محاسبه و قیمت گذاری می گردد. و اگر مبنا ارز دولتی باشد اعداد محاسبه شده تخفیف می یابد و کمتر می شود. اما باتوجه به اینکه در برخی شرایط حواله های دولتی تأیید نمی شود و یا بامشکلاتی در فرآیند تأیید مواجه می شود و تولیدکنندگان مجبور به استفاده و خرید ورق آزاد می شوند مبنای قیمت گذاری به صورتی تعیین می گردد که ضرری متوجه شرکت تولیدی نکند.

از سوی دیگر یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در قیمت سینک استیل نوع ساخت و ضخامت ورق استیل به کار رفته در آن است که به طور معمول سینک های استیل را به سه دسته معمولی، نیمه فانتزی و فانتزی تقسیم بندی می کند.

 • قیمت سینک معمولی

سینک معمولی همان سینک های قدیمی مورد استفاده در آشپزخانه هاست که فرآین ساخت آنها با یک مرحله پرس و ورق ضخامت ۴/۰ یا ۵/۰ میلیمتر می باشد. بسته بندی و کارتن در این نوع وجود ندارد و هزینه سیفون و متعلقات نیز باید جداگانه پرداخت شود. در نتیجه پایین ترین و ارزان ترین قیمت را در بین سینک های استیل دارد و از طرفی به دلیل ضخامت ورق کمتر و فرآیند ساخت و پرس یک مرحله ای عمق لگن آنها نیز در حد ۱۳ تا ۱۴ سانتیمتر است.

 

قیمت سینک ظرفشویی

 • قیمت سینک نیمه فانتزی

تولید سینک های نیمه فانتزی نیز در همان یک مرحله انجام می شود اما به دلیل ضخامت بالاتر ورق استیل که در حدود ۶/۰ میلیمتر است عمق لگن بیشتری پیدا می کند و معمولا عمق لگن های ۱۶ تا ۱۸ سانتیمتر را می توان برای آنها متصور بود. حدواسط قیمتی بین سینک های معمولی و فانتزی متعلق به این دسته از تولیدات است. پوشش کارتن دراطراف ولبه ها و فروش جداگانه سیفون نیز از دیگر شرایط این نمونه می باشد.

 • قیمت سینک فانتزی

اما سینک های فانتزی، زیبایی و ظرافت بیشتری در تولید آنها به کار رفته و در تولید آنها لگن استیل به طور جداگانه پرس و تولید شده و در ادامه به سینی متصل می گردد. این مدل از سینک های تولیدی به دلیل فرآیند تولید، ضخامت ورق بیشتر ( ۸/۰ تا ۲/۱ میلیمتر) و همراه بودن با بسته بندی و متعلقات دیگر اعم از تخته برش و سبد و سیفون، قیمت بیشتری نسبت به تمام سینک های استیل دارند. از طرفی عمده تنوع در طراحی و تنوع تولید نیز در مورد سینک های فانتزی به کار رفته است و در واقع سینک های نیمه فانتزی مدل تولید شده ضعیف تر برخی از مدل های فانتزی هستند.

 

قیمت سینک ظرفشویی

 • قیمت سینک روکار و توکار

براساس مدل نصب سینک ظرفشویی دو نوع روکار و توکار وجود دارد که به طور معمول عرض سینک های روکار ۶۰ سانتیمتر و عرض سینک های توکار ۵۰ سانتیمتر است. ( البته این قاعده همیشگی نبوده و سینک روکار با عرض ۵۰ سانتیمتر نیز وجود دارد) به دلیل میزان ورق بیشتری که در سینک روکار استفاده می شود طبیعی است که قیمت آن نیز کمی بالتر باشد که البته به دلیل بست های فلزی و نوار آب بند و حتی الگوهای برش و میزان پرتی ورق در تولید این قاعده نیز گاهی تغییر نموده و الزامی به بالاتر بودن روکارها نسبت به توکارها نیست. این نکته نیز لازم به ذکر است که سیستم قیمت گذاری شرکت ها بر اساس نیاز بازار و فرمول برندینگ آنها نیز در این رابطه تاثیرگذار می باشد.

 قیمت سینک ظرفشویی

قیمت سینک شیشه ای

سینک های شیشه ای از تلفیق دو عنصر لگن استیل و شیشه کریستال نصب شده بر روی آن ایجاد می شوند و به دلیل اینکه این نوع از سینک متقاضیان خاص خود را دارد در تعدادی از شرکت ها و به صورت محدود تولید می گردد و لذا کاهش هزینه های ناشی از تولید انبوه را نیز با خود ندارد. بنابراین طبیعی است که قیمت اعلامی برای سینک های شیشه ای از متعارف سینک های فانتزی استیل هم بالاتر باشد.

قیمت سینک ظرفشویی گرانیتی

فرآیند تولید در سینک گرانیتی کاملا متفاوت است و ترکیب مواد اولیه در آن نهایتا یک سنگ مصنوعی را پدید می آورد. مزیت دیگر این نمونه از سینک امکان رنگ بندی آن نسبت به سایر مدل هاست که زیبایی خاصی را به آنها می بخشد. قیمت سینک های گرانیتی از رنج قیمتی سینک های فانتزی استیل شروع شده و بر اساس برند و مبدأ تولید آن بالاتر می رود. لازم به ذکر است سینک های گرانیتی ایرانی در مجموع از کیفیت مطلوبی برخوردارند.

 قیمت سینک ظرفشویی

قیمت سینک ظرفشویی خارجی

پسوند خارجی برای سینک ظرفشویی و کلا هر محصولی احساس خوشایندتری را ایجاد می کند و جدای از زمینه فرهنگی که برای این اتفاق وجود دارد دلیل را در کیفیت نامطلوب بعضی از کالاهای داخلی باید جستجو کرد که اسباب بی اعتمادی مصرفکننده شده اند. گرایش به سمت کالای خارجی هزینه های بیشتری را تحمیل می کند و همانطور که بارها عنوان گردیده در ازای کیفیت مطلوبی که انتظار می رود به دلیل مشکلات ناشی از تحریم و اینکه شرکت ها حضورفعال و مستقیم ندارند و یا تکنولوژی ساخت، بحث خدمات این سینک ها با مشکل مواجه است. جدای از آن به دلیل کیفیت مطلوب تولیدات داخلی امکان ارائه محصولات داخلی با برند و برچسب خارجی و مطالبه هزینه بالاتر نیز وجود دارد.

قیمت سینک ظرفشویی ایتالیایی

سینک های ایتالیایی با برندهای مختلفی که در بازار مطرح است از جمله سینک های خارجی پرتقاضا و پرمخاطب می باشد. قیمت آنها به طور معمول بیشتر از سینک های تولید داخل بوده و به شرط اصل بودن آنها علی رغم مسائلی که برای سینک های خارجی مطرح است می تواند به عنوان یکی از گزینه های خرید مطلوب مورد بررسی قرار گیرد.

 

قیمت سینک ظرفشویی

قیمت سینک ظرفشویی سفید

رنگ سفید درطراحی و خرید لوازم آشپزخانه بسیار مورد توجه است و این رنگ می تواند خرید سینک ظرفشویی نیز موثر واقع شود. سینک سفید را در بین تولیدات سینک گرانیتی و سینک شیشه ای می توان یافت و تنها نکته قابل ذکر در مورد سینک به رنگ سفید آن است که در مورد سینک های شیشه ای سینک شیشه ای سفید از لحاظ قیمتی در رنج بالاتری از سینک شیشه ای مشکی قرار می گیرد. اما در مورد سینک گرانیتی این تنوع رنگ به عنوان یک آپشن محصول معمولا تفاوتی در قیمت نهایی ایجاد نمی کند.

قیمت سینک ظرفشویی مشکی

سینک های مشکی نیز مشابه رنگ سفید در بین سینک های شیشه ای و گرانیتی مشاهده می شوند و از لحاظ قیمتی نیز همانطور که در بخش مربوطه عنوان گردید از همان قواعد سینک شیشه ای و گرانیتی تبعیت می کنند. رنگ مشکی به عنوان یک رنگ پایه و اصلی در ترکیبات رنگ بندی به صورت یک دست و یا تلفیقی مورد نظر می باشد.

 قیمت سینک ظرفشویی

قیمت سینک ظرفشویی در بانه

از آن جایی که در چند سال اخیر و با توجه به اینکه منطقه اقصادی در بانه کردستان فعال شده است و برای خرید لوازم خانگی و آشپزخانه بسیار مورد توجه می باشد به طور ناخواسته و براساس قاعده تطبیق پذیری این احتمال وذهنیت ایجاد می شود که قیمت سینک ظرفشویی در بانه نیز مناسب تر از سایر مناطق کشور است. برای روشن تر شدن این موضوع توجه به چند نکته زیر حائز اهمیت است.

 1. عمده خریدی که از منطقه بانه صورت می گیرد مربوط به لوازم خانگی و برقی خارجی است که به دلیل نزدیکی به مرز و واردات محصول با شرایط خاص و کاهش هزینه های حمل و انبارداری در مرکز، خرید به صرفه تری را رقم می زند.
 2. سینک ظرفشویی از آن دست لوازم خانگی و تجهیزات آشپزخانه است که تولید انبوه داخلی دارد و عمده مصرف از تولیدات داخلی است و لذا خرید آن از منطقه ای مانند بانه نه تنها هزینه ها را کاهش نمی دهد که هزینه حمل را نیز بالا می برد.
 3. اگر مراد خرید سینک ظرفشویی خارجی از بانه باشد در صورتی که این محصول در آن منطقه وجود داشته باشد احتمال تخفیف قیمتی در سینک خارجی وجود دارد که باتوجه به توضیحات فراوانی که داده شده است نیز خرید سینک خارجی توصیه نمی گردد.

 قیمت سینک ظرفشویی

قیمت انواع برندها

قیمت گذاری (Pricing) یک اقدام کاملا تخصصی است که برندهای مختلف با در نظرگرفتن پارامترهای گوناگون برای این موضوع اقدام می کنند و مسائلی همچون قدرت برند، قیمت گذاری رقبا، توان جامعه مصرف کننده، قیمت تمام شده محصول و … در آن موثر است. هرچند که در شرایط اقتصادی ضعیف شاید رقابت در بازار وزن بیشتری را در فرمول قیمت گذاری شرکت ها داشته باشد اما قطعا سیاست قیمت گذاری سینک ظرفشویی ایلیا استیل با سیاست قیمت گذاری اخوان یکسان نخواهد بود و از همه مهمتر اینکه این سیاست در طول زمان دائما تغییر می کند. اما در مجموع ایجاد تعادل بین قیمت و کیفیت و همچنین در نظر گرفتن توانایی خرید مصرف کننده نقش مهمی در موفقیت تولیدکنندگان خواهد داشت.

فروش سینک ظرفشویی ارزان قیمت

همواره خرید محصول از مبادی اصلی و تولیدکنندگان و یا نمایندگان مستقیم آنها خرید مناسب تر و ارزان تری را برای شما رقم خواهد زد.

 قیمت سینک ظرفشویی

چند نکته در خرید سینک

 • در دسته محصولاتی که در داخل کشور تولید می شود، سینک ظرفشویی از آن دست کالاهایی است که همچون فرش، سیمان، فولاد و … قابلیت صادراتی دارد و لذا از کیفیت مطلوب و قابل قبولی برخوردار است. لذا در ابتدای کار این ذهنیت بی اعتمادی نسبت به سینک ظرفشویی ایرانی را از خود دور نمایید.
 • قبل از خرید شناخت کافی از نوع نیازهای خود وشرایط منطقه ای تان پیدا نموده و با کمی صرف وقت راجع به انواع سینک ظرفشویی موجود در بازار اطلاعات اولیه ای را کسب کنید.
 • هرچند که برندهای مطرح مزایای ویژه ای دارند اما صرفا خود را محدود به برندهای پر سر و صدای بازار نکنید.
 • توصیه های فروشندگان مختلف را بشنوید اما تصمیم نهایی را خودتان بگیرید.
 • سینک محصولی است که لقب قلب آشپزخانه را به خود گرفته است و میزان کارایی و اهمیت آن نیز در فضای خانه نیاز به توضیح ندارد بنابراین هرچه راجع به آن و مخصوصا قبل از خرید اطلاعات کافی به دست بیاورید یک سرمایه گذاری درست و منطقی انجام داده اید.
 • به طور منطقی شرکت هایی که دارای واحد خدمات هستند و درپاسخگویی به مشتریان و خدمات پس از فروش، قوی تر عمل می کنند کیفیت بالاتری در محصولات دارند چون خود را موظف به پاسخگویی می دانند. پس قبل از خرید مسأله خدمات پس از فروش و میزان پاسخگویی مسئولانه آنها را بررسی نمایید.
 • از توصیفات کیفی راجع به سینک فاصله بگیرید و عباراتی همچون خوب، مناسب، باکیفیت و … شما را قانع نکند و کمی فی تر و دقیق تر ابعاد سینک، ضخامت ورق، عمق لگن، سرریز سینی و نوع سیفون را بررسی نمایید.
 • خرید و نصب کار ساده ای است اما تعویض و جایگزینی آن کاری سخت، زمان بر و هزینه بر خواهد بود. پس در خرید خود دقت نموده و نظر خبرگان این حوزه را نیز جویا شوید.
مدیر فروش: محمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120634338
آدرس سایت: www.sinkhome.ir
پست الکترونیکی: info@sinkcenter.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *