سینک ظرفشویی
سینک
خانه / خرید سینک ظرفشویی / تولیدی سینک ظرفشویی یا کارخانه تولید سینک

تولیدی سینک ظرفشویی یا کارخانه تولید سینک

تولیدی سینک ظرفشویی یا کارخانه تولید سینک آشپزخانه یکی از تولیدات صنایع فلزی است که به دلیل تاثیر و حضور مستقیم در فضای خانه و آشپزخانه اهمیت مضاعفی در صنعت پیدا می کند. تولیدی سینک ظرفشویی از آن دست کارخانجاتی است که ارتباط مستقیم با سلامت و بهداشت خانواده پیدا می کند و حساسیت بالایی نسبت به سایر مصنوعات فلزی دارد.

 

 

تولیدی سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی به عنوان یکی از سه رأس مثلث کار در آشپزخانه مطرح است. جدای از محل حضور و تعبیه و نصب آن که ظرافت های خاص خود را می طلبد و از منظر خود محصول دارای خصوصیات و ویژگی هایی است که دانستن آنها برای کلیه کسانی که به هر طریق با این محصول در ارتباطند خالی از لطف نیست. شناخت انواع سینک و انواع تولیدی سینک ظرفشویی چشم انداز و دید بهتری جهت انتخاب و خرید مناسب تر آن را فراهم می کند و همیشه داشتن اطلاعات بیشتر به عنوان قدرت دانش مطرح بوده است.

 

 

انواع سینک ظرفشویی

در کارخانجات تولیدی سینک ظرفشویی همواره نکته ای که در پروسه تولید مدنظر قرار می گیرد محصول نهایی تولیدی است و هدف از کلیه فعالیت ها رسیدن به آن هدف است. اما بسیار مهم است که محصول نهایی که قرار است تولید شود از چه جنس و متریالی تشکیل شده و کدام دست از فعالیت های تولیدی باید روی آن انجام شود تا بهترین کارایی و عملکرد را از خود نشان دهد.

انواع سینک ظرفشویی تولیدی بر اساس جنس و ماده اولیه به کار رفته در آن عبارتند از:

 • سینک گرانیتی
 • سینک شیشه ای
 • سینک استیل

اما تقسیم بندی این محصول به اینجا ختم نمی شود و از منظر مدل های مختلفی نیز که برای آن مطرح است و در روش تولید و طراحی آن بسیار تأثیر بسزایی دارد تقسیم بندی زیر نیز منظور می شود

 • سینک معمولی
 • سینک نیمه فانتزی
 • سینک فانتزی
 • سینک سوپرفانتزی

اگر بخواهیم مدل نصب سینک را نیز به عنوان عاملی در طبقه بندی سینک ظرفشویی در نظر بگیریم و با توجه به اینکه یکی از آیتم های تاثیرگذار در انتخاب این کالا می باشد دسته بندی دیگری نیز پدیدار می شود که عبارت است از:

 • سینک توکار
 • سینک روکار
 • سینک کورین

لازم به توضیح است که در بسیاری از مواقع سینک های کورین در همان دسته سینک های توکار قرار می گیرند و باتوجه به اینکه عملا سینک کورین یا زیرکابینتی یا زیرصفحه ای همانطور که از نام آن پیداست از زیر صفحه کابینت نصب و آب بندی می شود به نوعی یک سینک توکار با روند نصب متفاوت می باشد.

 

 

تولیدی سینک ظرفشویی 

سینک ظرفشویی صنعتی

عبارت سینک ظرفشویی صنعتی یا سینک صنعتی یک نیاز متداول در بازار این کالاست و برخلاف عنوان به کار رفته برای آن الزاما در محیط های صنعتی و کارخانجات مورد استفاده قرار نمی گیرد. بلکه به دلیل حجم وسیعتری که برای ظرفیت لگن و ابعاد آن در نظر گرفته می شود اصطلاح سینک صنعتی را برای آن به کار می برند.

در بسیاری از خانه های ویلایی و بزرگ که آشپزخانه هایی ویژه طبخ غذای بیشتر در زیرزمین یا فضایی مجزا دارند این سینک های صنعتی به منظور پاسخگویی به حجم وسیع ظروف و توانایی شستن ظروف بزرگتر استفاده می شود. همچنین کاربرد آنها در رستوران ها و تالارهای پذیرایی و حتی در محیط های بیمارستانی و صنعتی متداول است. در واقع هرآنجایی که میزان شستشو از نظر حجم و ابعاد بزرگتر از حجم و ابعاد ظروف یک آشپزخانه خانگی است، سینک های صنعتی موضوعیت پیدا می کنند.

تولید سینک ظرفشویی صنعتی

سینک صنعتی به دلیل اینکه نسبت به سینک آشپزخانه مرسوم کاربرد کمتری دارد و میزان حجم تقاضای کمتری برای آن در بازار وجود دارد تولیدات آن نیز بیشتر به صورت کارگاهی و بعضا سفارشی است و در شهرهای مختلفی از جمله تهران و اصفهان و … این کار انجام می شود.

 

 

 تولیدی سینک ظرفشویی

تولید سینک آشپزخانه

تولید سینک آشپزخانه که به عنوان یک کالای پرمصرف و مورد نیاز ضروری در صنعت ساختمان می باشد و در صنعت تجهیزات آشپزخانه به تعبیری، عنوان قلب و مرکز فضای آشپزخانه را دارد دربسیار از شرکت های تولیدی مرتبط و غیر مرتبط تولید و عرضه می گردد. از آنجایی که تولید آن نیازمند دستگاه های پرس با ظرفیت و قابلیت خاصی است و در ادامه فرآیندهای برش و فینیشینگ متداول بر روی آن انجام می شود حتی توسط تعدادی از قطعه کاران صنعتی نیز انجام می شود.

 

 

تولیدی سینک ظرفشویی

خط تولید سینک ظرفشویی

خط تولید سینک ظرفشویی همانطور که در فیلم ابتدای متن نیز نشان داده شد از مرحله برش ورق استیل شروع می شود و پس از انجام پرس ورق که مرحله تولید لگن سینک می باشد به مرحله برش لبه های مازاد و اتصال به سینی منتقل می گردد. البته این فرآیند جداگانه تولید و پرس سینی و لگن سینک مختص سینک های فانتزی است و در سایر انواع سینک ظرفشویی اعم از معمولی و نیمه فانتزی ساخت و پرس در یک مرحله انجام می شود. این فرآیند تولید می تواند تمام اتوماتیک بوده و یا اینکه با تلفیقی از فعالیت دستگاه و نیروز انسانی تکمیل گردد.

البته تمام این مراحل تولید که عنوان گردید مربوط به تولید سینک ظرفشویی استیل می باشد و برای مثال در تولید سینک ظرفشویی سنگی یا سینک گرانیتی کاملا متفاوت است و یا در تولید سینک ظرفشویی کورین مراحلی از جمله اتصال سینی از آن کم می شود و حتی در تولید سینک شیشه ای مراحلی به آن اضافه می گردد.

 

 

تولیدی سینک ظرفشویی

شهرهای فعال در تولید سینک ظرفشویی

بسیاری از شهرهای کشور به دلیل مرکزیت خود و یا اینکه پتانسیل جمعیت بالای داشته اند در این صنعت فعال تر شده اند و یا حتی شهرهایی که زادگاه صنعتگران و تولیدکنندگان سینک ظرفشویی بوده اند نیز از این قاعده مستثنی نشده اند.

تولید سینک ظرفشویی در تهران

تهران به عنوان پایتخت و مرکز اصلی تولید و فعالیت صنعتی بسیار از کارخانجات تولید سینک ظرفشویی را در خود جای داده است.

تولید سینک ظرفشویی در اصفهان

شهر اصفهان از قدیم به عنوان شهر هنر و صنعت مطرح بوده است و شاید کارخانجات و برندهای مطرح تولیدی این صنف در این شهر وجود ندارد اما در کارگاه ها و کارخانجات مختلف آن تولید سینک آشپزخانه و همچنین سینک صنعتی انجام می شود.

تولید سینک ظرفشویی در تبریز

منطقه آذربایجان به واسطه پتانسیلی که درماده اولیه سینک گرانیتی داراست تولیدکنندگان باکیفیتی در حوزه تولید سینک ظرفشویی گرانیتی دارد.

تولید سینک ظرفشویی در مشهد

تولید سینک ظرفشویی در مشهد به واسطه فاصله نزدیکتری که با کشورهای حاشیه دریای خزر و افغانستان و همچنین کشورهای مشتق شده از اتحاد جماهیر شوروی دارد پتانسیل بالایی در صادرات سینک ظرفشویی دارد و تولید با این هدف می تواند بسیار سودآور باشد.

تولید سینک ظرفشویی در شیراز

شرکت صنایع استیل البرز به عنوان یکی از شناخته شده های صنعت تولید سینک در شهرک صنعتی شیراز اقدام به فعالیت می کند و مصداق بارز حضور صنعت در زادگاه صنعتگر و تولیدکننده است.

 

 

تولیدی سینک ظرفشویی

تولید سینک ظرفشویی و قیمت و تخفیف

عوامل متعددی در تعیین قیمت موثر است و حتی می تواند دست تولید کننده در میزان تخفیفات بازتر کند که از این عوامل میتوان موارد زیر را نام برد:

 • تکنولوژی و دستگاه های تولیدی
 • میزان حجم تولید و سرشکن شدن هزینه های سربار
 • شرایط فروش و زمان بازگشت نقدینگی به چرخه تولید
 • میزان هزینه های فروش و تبلیغات و بازاریابی
 • و…

 

 

 

تولیدی سینک ظرفشویی

تولید سینک ظرفشویی و سایر تجهیزات آشپزخانه

به طور معمول مجموعه هایی که در عرصه تولید سینک ظرفشویی وارد می شوند دو دسته اند

 1. صنعتگران و قطعه سازانی که بنا به پتانسیل و توان تولیدی خود اقدام به تولید می کنند و معمولا تولید را برای برندها انجام می دهند و اسم و رسم آنچنانی از خودشان مطرح نیست.
 2. برندهای مطرح تولیدی سینک ظرفشویی که عمدتا در عرصه سایر تجهیزات آشپزخانه نیز فعالیت می کنند و سبد محصول کاملی از هود آشپزخانه، اجاق گاز و فر و مایکروویو و حتی شیرآلات را نیز عرضه می کنند.

 

 

تولیدی سینک ظرفشویی

تولیدکنندگان شناخته شده سینک ظرفشویی

در ادامه به معرفی تعداد محدودی از تولیدکنندگان شناخته شده در عرصه سینک آشپزخانه پرداخته شده است که براساس توضیحات قبلی به جز برند الماس از آن دست تولیدکنندگان با برند مشخص و سبد کامل محصولات می باشند.

 • سینک ظرفشویی الماس

شرکت الماس یکی از تولید کنندگان قدیمی این صنعت است که با تولید و پخش سینک الماس توانسته است نام برند خود در تولید سینک ظرفشویی برسر زبان ها بیاندازد. کیفیت سینک الماس در بازه های زمانی مختلف از قابلیت مطلوبی برخوردار بوده و توانسته است فضای رقابتی خوبی را نیز از نظر قیمتی ایجاد نماید. سینک ظرفشویی الماس سینکی مناسب ماست؟!

 • استیل البرز

اطلاعات کامل و جامع را می توانید در مقاله سینک ظرفشویی استیل البرز مطالعه نمایید.

 • اخوان

سینک ظرفشویی اخوان، خرید یا انصراف مطالب جالب و خواندنی راجع به این برند دارد.

 • پلی استیل

خرید و فروش سینک پلی استیل بدون واسطه

 • ایلیا استیل

سینک ظرفشویی ایلیا استیل بخرم یا نخرم؟!

 • درسا

سینک ظرفشویی درسا

 • دیموند

خرید سینک ظرفشویی دیموند با قیمت استثنائی

 

 

 تولیدی سینک ظرفشویی

جمع بندی و نکات تکمیلی

 1. در مورد تولیدی سینک ظرفشویی این نکته وجود دارد که تولیدکننده صرف که به تولید محصول برای برندها می پردازد با صاحب برندی که اقدام به تبلیغات و برندینگ برای خود می کند متفاوت است. تعدادی از صنایع، تولیدکننده صرف هستند و بسیاری از تولیدات موجود در بازار، کارخانه تولیدی مخصوص به خود ندارند و این مسأله ای متداول است.
 2. با توجه به اینکه ماده اولیه تمام برندهای سینک ظرفشویی ایرانی (ورق استیل ضدزنگ) تقریبا یکی است و از مبادی مشخصی تأمین می شود کیفیت و تفاوت در برندهایی که خود رأسا اقدام به تولید نمی کنند و در بازار موجودند مربوط به کیفیت شرکت تولیدکننده و کیفیت دستگاه های آن است. برای مثال برای ۱۰ برند مختلف یک شرکت اقدام به تولید و درج لوگو می کند و در بسیاری از مواقع عملا تفاوت در سیستم قیمت گذاری آنهاست و نه کیفیت و تولید.
 3. با توجه به اینکه تقریبا ماده اولیه تمام سینک های استیل یکی است و تولیدکنندگان صاحب برند نیز از برندهای فاقد تولیدی قابل تفکیک است، تنها تفاوت در قالب طرح، ضخامت ورق و عمق لگن سینک ظرفشویی است.
 4. قیمت گذاری خودیک علم و تخصص ویژه در مدیریت بازار و فروش محصولات است و لذا بسیاری از قیمت های موجود در بازار بر اساس هزینه هایی که برای برندینگ شده است بالاتر از سایر محصولات مشابه است و این به معنای کیفیت پایین تر دیگر محصولات نیست مگر اینکه پارامترهای ضخامت ورق، طرح سینی و یا عمق لگن آنها متفاوت باشد.
 5. درصد تخفیف و شرایط فروش نیز محرک و عامل دیگری است که در فرآیند فروش برندهای مطرح بازار وجود دارد و بر اساس استراتژی گیمیفیکیشن یا بازی سازی ذهن مشتریان و فروشندگان را درگیر می کند در حالی که واقعیت و اصل ماجرا موضوع دیگریست.
 6. همواره و در اکثر صنایع فعایت تجاری با برندهای مطرح محاسن و معایبی را با خود به همراه داشته است که در ادامه این محاسن و معایب به صورت تیتروار مطرح میشود.

محاسن فعالیت تجاری با برندهای مطرح

 • فروش راحت و سریع به واسطه تبلیغات برند
 • خدمات شرکتی اعم از گارانتی و ضمانت های لازم و خدمات پس از فروش
 • عمدتا نبود مشکل اساسی در تأمین محصول و نه در مواقع خاص

 

معایب فعالیت تجاری با برندهای مطرح

 • حاشیه سود پایین
 • تعیین تکلیف یک طرفه برند برای شرایط فروش و تخفیف
 • رقابت سنگین در بازار برای فروش محصول
مدیر فروش: محمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120634338
آدرس سایت: www.sinkhome.ir
پست الکترونیکی: info@sinkcenter.ir

مطلب پیشنهادی

خرید سینک ظرفشویی

خرید سینک | نازلترین قیمت، بالاترین کیفیت

خرید سینک یا خرید سینک آشپزخانه یا خرید سینک ظرفشویی اصطلاح متداولی است که در …